Logo

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Karolina Marszałek

Kancelaria Przyjazna Mediacji

Kancelaria Przyjazna Mediacji

W dniu 14 stycznia 2019 roku moja Kancelaria otrzymała znak „Kancelaria Przyjazna Mediacji” przyznawany przez Centrum Mediacyjne przy Naczelnej Radzie Adwokackiej kancelariom adwokackim zaangażowanym w promowanie mediacji.

Mediacja to dobrowolne pozasądowe postępowanie, w trakcie którego skłócone strony za pomocą bezstronnego mediatora dążą do rozwiązania konfliktu lub sporu poprzez wypracowanie rozwiązań, z których usatysfakcjonowane będą obie strony. Mediacje są mniej stresujące dla stron, odbywają się w nieformalnych warunkach, są dużo tańsze od spraw sądowych i przede wszystkim kończą się znacznie szybciej. W sądzie rzadko obie strony są zadowolone z rozstrzygnięcia, zaś mediacja może być prowadzona do czasu, aż obie strony będą usatysfakcjonowane. Mediować można zarówno sprawy cywilne, rodzinne, jak i gospodarcze, karne czy dotyczące prawa pracy czy też spraw administracyjnych.

Zachęcam wszystkich do ugodowego rozwiązywania sporów w szczególności w sprawach rodzinnych, gdzie w toku postępowania sądowego niestety bardzo często można zapomnieć, o tym co najważniejszym dla wszystkich rodziców,  o dziecku.

Adwokat Karolina Marszałek (d. Hildebrand) pochodzi z rodziny o wieloletnich tradycjach prawniczych. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i obroniła pracę magisterską pod tytułem „Postępowanie odrębne w sprawach o rozwód". Od 2013 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. W trakcie studiów i aplikacji adwokackiej zdobywała doświadczenie zawodowe w renomowanych kancelariach adwokackich oraz udzielała porad prawnych jako wolontariuszka. Po zdanym egzaminie adwokackim rozpoczęła praktykę prawniczą w ramach własnej Kancelarii Adwokackiej. Prywatnie jest kochającą mamą i żoną, uwielbia spędzać czas z rodziną i podróżować.

Karolina Marszałek